Jesteś tutaj:

GORZOWSKI SZLAK MODERNIZMU-PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ SARP O.GORZÓW WLKP.

medium_news_header_92.jpg

GORZOWSKI SZLAK MODERNIZMU TO PROGRAM REALIZOWANY PRZEZ SARP O.GORZÓW WLKP. MAJĄCY NA CELU PREZENTACJĘ GORZOWSKICH REALIZACJI OKRESU MODERNIZMU WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM WOJ.LUBUSKIEGO. W RAMACH PROJEKTU PRZEWIDZIANA JEST ORGANIZACJA WYSTAW PLENEROWYCH, SPOTKAŃ SZKOLENIOWYCH, WYCIECZEK ARCHITEKTONICZNYCH ORAZ DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH MAJĄCYCH NA CELU PROMOCJĘ ARCHITEKTURY NASZEGO MIASTA. WSPIERAJĄ NAS W TYM: LUBUSKA OKRĘGOWA IZBA ARCHTEKTÓW RP, KOŁO NAUKOWE INSTYTUTU ARCHITEKTURY I URBANISTYKI UZ "FORTEZZA", MUZEUM LUBUSKIE IM. JANA DEKERTA W GORZOWIE WLKP. ORAZ WIELE INNYCH INSTYTUCJI.

DOTYCHCZAS UDAŁO NAM SIĘ ZREALIZOWAĆ WYSTAWĘ PLENEROWĄ SKŁADAJĄCĄ SIĘ Z 16 PLANSZ PREZENTUJĄCYCH ARCHITEKTURĘ MODERNIZMU POPRZEZ MATERIAŁY ARCHIWALNE ORAZ ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO OBIEKTÓW, KTÓRE WYKONAŁA KOL.ARCH. MAGDALENA KOBIERZEWSKA. WYSTAWA BĘDZIE PREZENTOWANA PRZEZ CAŁY ROK W RÓŻNYCH PRZESTRZENIACH PUBLICZNYCH WOJEWÓDZTWA O CZYM BĘDZIEMY WSZYSTKICH INFORMOWAĆ NA BIEŻĄCO (ZE WZGLĘDU NA ILOŚĆ STOJAKÓW EKSPOZYCYJNYCH MAMY MOŻLIWOŚĆ PREZENTACJI 12 PLANSZ)

ZREALIZOWANA ZOSTAŁA RÓWNIEŻ WYCIECZKA ARCHITEKTONICZNA MAJĄCA NA CELU PREZENTACJĘ BUDYNKU DAWNEJ ŁAŹNI MIEJSKIEJ PRZY UL.JAGIEŁŁY W GORZOWIE WLKP. DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z PANEM ŁUKASZEM ZBOROWSKIM, HISTORYKIEM ORAZ PRACOWNIKIEM NAUKOWYM MUZEUM LUBUSKIEGO UDAŁO SIĘ OPROWADZIĆ GRUPĘ ZWIEDZAJĄCYCH PO BUDYNKU PRZEDSTAWIAJĄC HISTORIĘ POWSTANIA OBIEKTU W SZEROKI KONTEKŚCIE HISTORYCZNYM Z NACISKIEM NA CIEKAWE ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNE. WYCIECZKĘ UDAŁO SIĘ ZREALIZOWAĆ DZIĘKI WSPARCIU GORZOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO "GORZOVIA" , STOWARZYSZENIU WSPIERANIA KULTURY "SEJF & DYM" ORAZ ADM-4, ZA CO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

ZACHĘCAMY DO WSPÓŁPRACY ORAZ DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W REALIZACJĘ PROJEKTU.

PONIŻEJ WYBRANE PLANSZE Z WYSTAWY PLENEROWEJ.

CEL PROJEKTU: