Jesteś tutaj:

SPOTKANIE SZKOLENIOWE 20.10.23r. KRÓTKA RELACJA

medium_news_header_98.jpg

W piątek 20.10.23r. w Willi Gustava Schroedera przy ul.Warszawskiej w Gorzowie Wlkp. odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Gorzowski Szlak Modernizmu". W pięknej, 120-letniej Willi, mieliśmy okazję gościć członków SARP o.Gorzów Wlkp., członków Lubuskiej Okręgowej Izby Architektów jak również studentów Architektury Uniwersytetu Zielonogórskiego - członków kół naukowych, za co serdecznie dziękujemy.

Po rozpoczęciu spotkania mieliśmy okazję obejrzeć prezentację dot. "Gorzowskiego Modernizmu",
dr inż. arch. Inny Abramiuk, która jest opiekunem współpracującego z SARP o.Gorzów Wlkp. koła naukowego UZ "Fortezza".

Podczas panelu szkoleniowego jako pierwszy prezentował Pan Marian Kaźmierczak, który zaprezentował rozwiązania produktowe firmy Tarkett, która jest światowym liderem w produkcji innowacyjnych rozwiązań podłogowych i systemów sportowych oferując szeroki asortyment  homogenicznych i heterogenicznych wykładzin winylowych, luksusowych płytek i paneli winylowych, płytek mineralnych, linoleum, płytek dywanowych, podłóg drewnianych i podłóg laminowanych o wysokiej jakości wykonania.

Kolejnym prelegentem był Pan Krzysztof Moroń, który reprezentuje firmę BOLIX, lidera na polskim i europejskim rynku chemii budowlanej. Podczas spotkania zaprezentowana została szeroka gama materiałów budowlanych oraz rozwiązań systemowych firmy z efektami dekoracyjnymi włącznie.

Ostatnim punktem spotkania była wycieczka architektoniczna do Kościoła Chrystusa Króla przy ul.Woskowej w Gorzowie Wlkp. Dzięki Panu Łakoszowi Zborowskiemu, historykowi z Muzeum Lubuskiego im.Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., mieliśmy okazję zapoznać się z ciekawą historią obiektu oraz poznać jego charakterystyczne rozwiązania projektowe. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uczestnikom spotkania udało się wejść na wieżę Kościoła, która mierzy ok. 52m wysokości ( Gratulujemy )

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i korzystając z okazji zapraszamy na kolejne spotkania.

Dziękujemy partnerom spotkania:

LUBUSKIEJ OKRĘGOWEJ IZBIE ARCHITEKTÓW RP

MUZEUM LUBUSKIEMU IM. JANA DEKERTA W GORZOWIE WLKP.

FIRMIE Tarkett

FIRMIE BOLIX